Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice

Naše fotka

Soubor vznikl v roce 1950 a v jeho čele stál až do roku 1993 doc. Ing. Vlastislav Novák, po němž převzal vedení Jiří Kožnar, který soubor vedl do roku 2007. Od roku 2008 do 31. 3. 2010 byl jeho uměleckým vedoucím Ondřej Tajovský a od té doby dodnes je jím Tomáš Židek. Soubor je v současné době složen převážně ze studentů Univerzity Pardubice. Uvádí vedle klasických vokálních a vokálně-instrumentálních děl také jazz, soul, písně z muzikálů, gospel a alternativní hudbu. Spolupracoval s Komorní filharmonií Pardubice, Filharmonií Hradec Králové. Účastní se domácích i zahraničních sborových festivalů (např. Canta Pueblo Argentina, FIMU Belfort, Polifonico Arezzo, Akademická Banská Bystrica). V září 2016 vystoupil na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu při příležitosti předání sochy Sv. Anežky papeži Františkovi. Od roku 1990 soubor vydal pět vlastních CD (Te Deum, Ecce Homo, Donatio, České barokní vánoce a V dobrém jsme se sešli) a na dalších pěti CD spolupracoval se známými hudebními interprety.

Zázemí Vysokoškolskému uměleckému souboru Pardubice po celou dobu jeho působení poskytuje Univerzita Pardubice.

Dirigenti


Attention à ces mutants super-héros

Les symboles de la machine à sous X Men sont, comme vous pouvez vous y attendre, tous inspirés des mutants super-héros mondialement connus, rendus célèbres par les bandes dessinées Marvel. Nous apprécions le fait que les créateurs aient complètement supprimé les symboles typiques des cartes à jouer pour ce jeu, de sorte que vous ne verrez que des symboles liés aux X-Men apparaître sur les rouleaux. Cela renforce le thème du jeu et en fait un choix parfait pour tous les fans de Marvel parmi vous.

Chacun des personnages X-Men a une valeur différente sur cette machine à sous, vous devrez donc garder les yeux ouverts pour les symboles de plus grande valeur, qui sont Wolverine, Magento et le Professeur X. N’oubliez pas non plus les symboles wild et les scatters, qui peuvent vraiment vous aider à augmenter vos gains.

Le Jackpot Progressif de Marvel Games

Il y a une chose que les amateurs de Machines à sous veulent toujours savoir, c’est s’il y a ou non un jackpot progressif à gagner sur le jeu auquel ils jouent. Les jackpots progressifs sont célèbres parmi les joueurs en ligne pour les énormes sommes d’argent qu’ils représentent. Les récents gagnants de jackpots progressifs ont emporté des sommes colossales, l’un d’entre eux ayant reçu 3,4 millions de livres sterling.

Le jackpot X-Men est partagé entre toutes les machines à sous Marvel de Playtech, vous pouvez donc mettre la main dessus que vous jouiez à X-Men, The Incredible Hulk, Fantastic Four, Blade, Daredevil, Iron Man, Iron Man 2, Iron Man 3, Punisher War Zone, Elektra, Thor, Ghost Rider ou Captain America. Et comme le jackpot est partagé entre tant de jeux, vous pouvez être sûr que le total ne cesse d’augmenter.

Misez aussi peu ou autant que vous le souhaitez

La beauté des machines à sous en ligne réside dans leur flexibilité qui permet de répondre aux besoins de ceux qui jouent juste pour le plaisir et aiment jouer avec des machines à sous à un centime, et à ceux qui veulent vraiment gagner beaucoup d’argent et sont assez courageux pour miser des sommes considérables avant de faire tourner les rouleaux.

La machine à sous X-Men est géniale car elle offre une mise minimale de seulement 0,01 £, ce qui est parfait pour ceux qui recherchent un divertissement léger. Elle offre également une mise maximale considérable de 1 250 £, ce qui est idéal pour les gros bonnets parmi vous. Cette mise maximale doit être appliquée à 25 lignes à la fois. Si vous êtes assez courageux pour l’essayer, nous espérons que vous vous sentirez chanceux !

X-Men sur votre mobile

Comme beaucoup de machines à sous en ligne récentes, ce jeu est adapté aux déplacements, et offre une compatibilité pour les smartphones et les tablettes. Les joueurs peuvent s’amuser à faire tourner les rouleaux de X-Men où qu’ils soient dans le monde, alors si vous vous ennuyez en faisant la queue, si vous remplissez le temps entre deux rendez-vous ou si vous n’avez tout simplement pas accès à un ordinateur de bureau, c’est un excellent jeu à essayer.

Les machines à sous mobiles sont de plus en plus perfectionnées et offrent un jeu rapide et de qualité, avec des graphismes superbes. En fait, vous ne manquerez pas grand-chose si vous choisissez de jouer à ce jeu sur votre smartphone plutôt que sur le grand écran de votre ordinateur. Il vaut la peine d’essayer, si vous demandez à notre équipe d’experts en machines à sous.

IMG_0467Tomáš Židek

Webové stránky a umělecký životopis zde: http://tomaszidek.cz/zivotopis/
Soubor převzal po výběrovém řízení v červnu 2010 a dosáhl s ním řady úspěchů. Ještě tentýž rok na podzim soutěžil VUS na mezinárodním festivalu (MF) IFAS, kde obhájil stříbrná pásma. V následujícím roce úspěšně absolvoval Svátky písní Olomouc 2011, kde soubor získal 3x zlato. V roce 2012 na IFAS to bylo opět stříbrné pásmo, a to těsně pod hranicí zlatého. Koncem roku 2012 s VUS vyhrál kategorii smíšených sborů na MF Pražské Vánoce. S VUS pravidelně soutěží na MF FSU Jihlava, kde se soubor rok od roku umísťoval vždy lépe. V roce 2014 se ve smíšené kategorii umístil jako první, stejně tak i s jeho vlastní novinkovou skladbou. Dále v roce 2014 dosáhl zlatého pásma ve dvou kategoriích na MF IFAS.

Vede VUS ke společným projektům sborů UČPS, se kterými pak koncertuje v místech sídel zapojených sborů. Konkrétně 2012 – Fibichova Jarní Romance, k výročí 100 let úmrtí J. Vrchlického, nebo v Roce české hudby 2014 Stabat Mater A. Dvořáka. V těchto projektech spojil sbory – Doubravan Chotěboř, Vlastislav Heřmanův Městec, Jizeran Semily a Smíšené Jitro Hradec Králové. Mj. byl vyzván pořadatelem MF FSU Jihlava ke spolupráci VUS Pardubice, VUS UK Praha a Filharmonie Gustava Mahlera a řízení společného koncertu na FSU Jihlava 2015. Hudební komisí UČPS mu byl udělen titul Sbormistr Junior 2014.


Ondřej Tajovský

Byl šéfdirigentem VUS od 1.1.2008 do 31.3.2010.

Za jeho působení VUS začal úzce spolupracovat s Filosofickou fakultou Univerzity Pardubice na výběrovém semináři Historická hudba a dvakrát koncertoval na Slovensku. Získal tři stříbrné diplomy v mezinárodních soutěžích.


Jiří KJiří Kožnarožnar

Čestný dirigent Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice

Vystudoval Konzervatoř Pardubice – obor varhany a dirigování. Věnuje se koncertní a pedagogické práci, hudebnímu aranžmá sborové a elektro-akustické hudby, režii v hudebních studiích. Působí na ZUŠ, kde založil varhanní oddělení. Spolupracuje s mezinárodním festivalem Bohemia Cantat a je členem poroty Harantovských slavností historického zpěvu.

Byl šéfdirigentem VUS Pardubice od r. 1993 do 2007. 22. 12. 2007 byl novým šéfdirigetem Ondřejem Tajovským navržen na post Čestný dirigent VUS Pardubice.

Jeho podrobný profil je k dispozici na portálu ceskesbory.cz.


Doc. Ing. VlaVlastislav Novákstislav Novák, CSc.

Zakladatel Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice

Základy ve hře a v dirigování získal na hudební škole Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí. Tam také založil při studiu gymnázia mládežnický sbor této školy a sbor dětský. Absolvoval Vysokou školu chemicko-technologickou (dnes Univerzita Pardubice) jako inženýr chemie, kde od roku 1957 působil rovněž jako pedagog a vědecký pracovník až do roku 1993. V roce 1992 se habilitoval na Vysoké škole pedagogické v Hradci Králové, kde působil jako pedagog hlasové výchovy a sborového zpěvu. VUS Pardubice založil v roce 1950, který vedl do roku 1993 a v roce 1960 Pardubický dětský sbor. Současně se studiem chemie studoval soukromě skladbu a dirigování na Akademii múzických umění a PF UK v Praze (Prof. J. Veselka, Prof. M. Venhoda, Prof. V. Dobiáš, Prof. Dr. J. Plavec).

Od roku 1980 působil jako profesor dirigování a sborového zpěvu na Konzervatoři Pardubice, kde vychoval řadu dnes již známých profesionálních dirigentů a sbormistrů, působících po celé České republice i v zahraničí. Vedl mnoho dirigentských a sbormistrovských seminářů a kurzů v České republice, Německu, Litvě, Rusku, Polsku, Řecku, Taiwanu, Japonsku a Americe. Rovněž byl zván do mezinárodních porot sborových soutěží v ČR i v mnoha zemích Evropy i v Americe. Byl jmenován osobností města Pardubic a je nositelem řady dalších ocenění města i titulů universit (UNI Goteborg, Humboldt UNI Berlin, Lomonosov UNI Moskva).

Unie českých pěveckých sborů jej ocenila nejvyššími dirigentskými cenami Františka Lýska a Bedřicha Smetany.

V průběhu své činnosti založil několik mezinárodních festivalů (MF) – 1968 MF IFAS a 1969 MF dětských a mládežnických sborů v Pardubicích, 1994 mezinárodní festival Bedřicha Smetany v Litomyšli a v roce 1999 – MF Bohuslava Martinů, který je dnes jednou ze soutěžních kategorií MF IFAS.

V průběhu sezóny 1993/4 po registraci VUS jako občanského sdružení předal vedení sboru svému žáku Jiřímu Kožnarovi.

Jeho podrobný profil je k dispozici na portálu ceskesbory.cz.